BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trečias ratas pradėtas sėkmingai – „Žalgiris“ įveikė FBK 2:0

Paskutinės namų rungtynės a lygoje išvykoje (bent jau taip žadėjo komandos vadovai), Vilniaus „Žalgiriui” baigėsi sėkmingai, po dviejų Nagumanovo ir Vaskelos įvarčių antrame kėlinyje sąlyginiai svečiai iš Kauno buvo priversti kapituliuoti.

Varžovus iš laikinosios sostinės, prieš prasidedant varžyboms, atrodė stipresni už „Dainavą. Reikšmės turėjo tiek principinė komandų tarpusavio dvikovų istorija, tiek tai, kad Kaunas, pasipildęs naujais žaidėjais, demonstruoja vis solidesnį žaidimą. Iš jaunos ir pilnos entuziazmo komandos galima buvo tikėtis įvairių siurprizų, tačiau didžiausią siurprizą pateikė įdomi „Žalgirio” komplektacija.

Traumos, kurias patyrė Vaitkūnas ir Astrauskas, suprantamas ir futbole neišvengiamas reiškinys, tačiau saugų rokiruotė buvo pačių „Žalgirio” trenerių sprendimas. Vietoj puikią formą demonstravusio Šilėno (kaip vėliau paaiškėjo, negalėjusio žaisti dėl šeimyninių aplinkybių) į kraštą buvo pastumtas, svarbiausias „Žalgirio” atakų organizatorius Nagumanovas. Šis žingsnis jei ir nesusilpnino krašto pozicijos, tai kūrybiškumą centre sumažino ženkliai. Centre likusį saugų trejetą sudarė į priekį pastumtas Grgurovičius ir du atraminiai - palaipsniui naujuoju Zubovu tampantis Bonometti ir po traumos atsigaunantis Vilėniškis. Dar nustebino, kad net ant atsarginių suolelio nebuvo Jeršovo, taigi ataką potencialiai galėjo pagyvinti nebent Mastianica.

Rungtynės prasidėjo, kaip ir buvo galima tikėtis iš tokios sudėties, vangiai. Kaunas, kad ir demonstruodamas dideli norą, nieko aštresnio sukurti nesugebėdavo, o „Žalgiriui” trukdė galybė klaidų centro linijoje ir pastarosios atitrūkimas nuo Matulevičiaus ir krašto saugų. Tiesa, pirmas pavojingas momentas kilo gana greitai, kai į pasimatymą su FBK vartininku išvestas Matulevičius, smūgiavo netaikliai. Pastarojo žaidimas buvo bene vienintelė šviesi nata „Žalgirio” atakose pirmajame kėlinyje ir parodė, kad mūsų puolėjas gali ne tik su permaininga sėkme uždarinėti saugų perdavimus, bet ir susikurti momentus pats. Būtent pora Matulevičiaus driblingo pavyzdžių ir smūgių, buvo viskas, ką sukūrė „Žalgiris” per likusį pirmo kėlinio laiką.

Jau pirmojo kėlinio viduryje Nagumanovas sąmoningai ar ne palaipsniui traukėsi į centrą, palikdamas Freidgemui, kaip tai dabar populiaru Europos komandose, visą krašto liniją. Antrame kėlinyje atliktas keitimas , Kurnaevas vietoj Bonometti, viską sudėliojo į natūralias pozicijas - Nagumanovas po puolėjais, Grgurovičius centro saugų linijoje.

Antrąją susitikimo pusę Kauno jaunieji žaidėjai ir vėl pradėjo su entuziazmu, šįkart gal net per dideliu, nes jų centro saugų linija spaudė „Žalgirį” beveik prie baudos aikštelės ribų. Rezultatas pasimatė iš karto - ilgas perdavimas Matulevičiui, atkertantis didžiąją dalį Kauno komandos, pastarojo perdavimas Vaskelai iš krašto ir rezultatas 1:0.

Po įvarčio FBK dar bandė stiprinti puolimą, bet skirtingai nuo rungtynių su „Dainava” Vilniaus komandos gynėjai šįkart nebuvo linkę atsipalaiduoti ir per visas rungtynes apsiėjo be didelių klaidų. Dėka atsivėrusių didelių erdvių Kauno gynyboje, pavojingų atakų antrajame kėlinyje buvo kur kas daugiau. Vienoje tokių, Nagumanovas po gražios kombinacijos, išėjo vienas prieš viena su Kauno vartininku, tačiau pataikė į skersinį. Dar po minutės legionierius iš Rusijos nebekartojo tos pačios klaidos ir po Vaskelos perdavimo į baudos aikštelę smūgiu nuo skersinio rezultatą padidino iki 2:0.

Solidžiai žaidusi gynyba ir per likusį laiką neleido Kaunui sukurti pavojingesnių momentų , na o patys žalgiriečiai buvo nusiteikę pamušti nuošalių rekordą. Jei kelete momentų akivaizdžiai paskubėjo puolėjai, tai likę gulė ant užsimiegojusių saugų sąžinės, kas vėlgi rungtynėse su stipresniu varžovu gali kainuoti kur kas daugiau.

M.O.M. (geriausio rungtynių žaidėjo) apdovanojimo šįkart nusipelno Deividas Matulevičius, visų rungtynių metu terorizavęs varžovų gynėjus ir atlikęs rezultatyvų perdavimą.

Tai buvo penktoji „Žalgirio” pergalė iš eilės, o šeštosios tikėkimės sulauksim su bene nepalankiausiu varžovu šiais metais, FK „Mažeikiais”, jų pačių tvirtovėje.

• Manau, užteks eksperimentuoti su saugų linija ir su FK „Mažeikiais” turėtų startuoti ta sudėtis, kuri žaidė su Kaunu antrajame kėlinyje
  • Sprendžiant pagal dabartinę formą Matulevičius,net ir grįžus Astrauskui turėtų tapti pagrindiniu „Žalgirio”, o netolimoje ateityje galbūt ir Lietuvos rinktinės puolėju.
  • Tikėkimės ir toliau nepramušamas bus Rapalis ir nebepasikartos praeitų rungtynių su FK „Mažeikiais” košmaras.

Rungtynių geriausio žaidėjo Deivido Matulevičiaus driblingas

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Trečias ratas pradėtas sėkmingai – „Žalgiris“ įveikė FBK 2:0”

1.   The Famous Garry o'Conor rašo:

Kary, su viskuo sutinku, bet taip nebūna, kad vienas geriausių pastarujų turų žaidėjų (Šilėnas) būtų išimtas iš starto šiaip sau. Arba trauma, arba kitos sveikatos problemos, arba, jei jau apie tai nekalbama, kitos plačiai nepublikuojamos priežastys.