BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dzūkų įvarčių donorystė tęsiasi – Dainava Žalgiris 0:8

Pirmą kartą šį sezoną namie žaidusios Dainavos Žalgiris nepasigailėjo. Pirmame kėlinyje įvarčius mušė Leliūga ir Velička, antrame triuškinimą pratęsė Seržas, Jankauskas (du kartus), vėl Velička, Fridrikas ir Baniulis.

Visiškai nežaidė Šemberas, Pilibatis, Žulpa, Freidgeimas, Vitkauskas ir kipriotas. Tik po kėlinį sužaidė Wilkas ir Seržas. Taigi komanda kitose rungtynėse su Granitu turėtų būtų pailsėjusi ir šviežia, skirtingai negu taip pat dviem frontais žaidžiantys varžovai.

Žinant dabartinę Dainavos situaciją, ne labai ką apie tokias rungtynes galima ir pasakyti. Muša dzūkus kas netingi ir kaip netingi. Vienintelė intriga, jeigu tai galima pavadinti intriga, būna kiek konkrečiai įvarčių iš savo vartų tinklo trauks Mikučionis. Šįkart traukė aštuonis, galėjo, kaip jau tampa tradicija po Dainavos rungtynių pabrėžti, žymiai daugiau. Nedaugžodžiavo po rungtynių ir Zubas, pareiškęs, kad Žalgirio žaidėjams liepė žaisti taip, kad į juos būtų įdomu žiūrėti. Kartais tai Žalgiriui pavykdavo, kartais žalgiriečiai paprasčiausiai vaikščiodavo po aikštę, bet kažkaip kaltinti jų nelabai ir išeina.

Vertinti komandą taipogi sunkoka. Pirmajame kėlinyje, nors Leliūga ir įmušė greitą įvartį, žalgiriečiai bandė žaisti labai jau sudėtingai. Atlikdami dešimtis perdavimu jau prie pat baudos aikštelės, dažniausiai bandydavo veržtis per centrą, kur sutankinta Dainavos gynyba dar šiaip ne taip laikėsi (tiesa, daugeliu atveju paprasčiausiai sėkmės dėka). Kai tik žaidimas būdavo kažkiek paaštrinamas kraštuose, Dainavos autobuso durys plačiai atsilapodavo ir belikdavo laukti ar pasieks akrobatiniame šuolyje jų vartininkas kamuolį ar ne. Dar kartą po Veličkos smūgio to padaryti vis dėlto nepavyko, taigi pirmas kėlinys baigėsi gana garbinga dviejų įvarčių Žalgirio persvara.

Antrame kėlinyje, matyt pasikalbėję su treneriu, žalgiriečiai nusprendė žaisti paprasčiau ir efektyviau. Ir taip dažniausiai po standartų galva vieną po kito įkalė dar 4 įvarčius, iš kurių galima išskirti Algio slalomą su kamuoliu ir smūgį, kuris nepadarytų gėdos net ir geriausiems puolėjams. Tada Zubas pagaliau išleido jaunuosius Baniulį su Korsaku ir aikštėje įsivyravo tokia nuotaika, kurią nors ir buvo šeštadienis, galima apibūdinti – „easy like Sunday morning“. Iki teisėjui nutraukiant Dainavos agoniją, savo pirmuosius įvarčius komandoje dar pelnė Fridrikas su Baniuliu.

Gražiausio įvarčio autorius - Algis Jankauskas

Gražiausio įvarčio autorius - Algis Jankauskas

Sunku kažką pasakyti apie atskirų žaidėjų pasirodymus, nes bet kokį techninį broką galima nurašyti visiškam atsipalaidavimui, o gražius momentus, kiaurai Dainavos komandai, tačiau šokio tokie pastebėjimai:

Pagaliau vėl išvydome brazilą, kuris parodė, kad technikos arsenalas pas jį tikrai didelis. Nepaisant vietomis perlaikomo kamuolio, arba klaidų daromų dėl nesusikalbėjimo su komandos draugais, akivaizdu, kad šis žaidėjas turėtų pridėti kūrybiškumo ir nenuspėjamumo Žalgirio centrinei linijai, ypač kovojant prieš gynybines komandas.

Baniulis įmušė. Jaunam žaidėjui tai be abejonės pridės pasitikėjimo savo jėgomis, tačiau rimta jėga Žalgirio puolime greičiausiai jis dar nepasiruošęs būti. Šis žaidėjas panašu, kad yra tipiškas target man‘as – aukštas, gerai žaidžiantis galva, tačiau neturintis ypatingų driblingo ar greičio. Norint tokias savybes pilnavertiškai išnaudoti suaugusių futbole jam vis dar trūksta jėgos, tam kad pasistumdyti su galingesniais negu Dainavos jaunimas priešininkais. Šios išvados, žinoma, yra visiškai preliminarios ir tikėkimės, kad žaidėjas ir toliau gaus progų pasirodyti Žalgirio pagrindinėje sudėtyje.

Korsakas
, gal ne tiek šiose rungtynėse, kiek per draugiškų rungtynių ciklą, atsiskleidė kaip techniškas ir greitas žaidėjas, turintys visai neblogą perdavimą ir smūgį. Tiesa, kol kas jam gana ženkliai trūksta svorio, jėgos ir, žinoma, patirties, tačiau šis jaunas žaidėjas turi viską, kad iš jo išaugtų geras krašto gynėjas.

Vietoje epilogo, tenka liūdnai konstatuoti, kad Dainava visiškai iškrenta iš konteksto šiuometiniame A lygos čempionate. Gana abejotina nauda iš tokios patirties, ypač žaidėjų psichologijai, kai esi nuolat triuškinamas beveik dviženkliais rezultatais. Net ir žaidybine prasme, ko įmanoma išmokti, kai su kamuoliu praleidi geriausiu atveju 10 procentų žaidybinio laiko. Taigi, vienintelis, kas tikrai turi visas galimybes tobulėti esant tokioms sąlygoms, be abejonės yra Dainavos vartininkas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Dzūkų įvarčių donorystė tęsiasi – Dainava Žalgiris 0:8”

  1.   Alfredas rašo:

    Tai jau tikrai, kad rungtynės, iš kurių nelabai ką gali spręsti. Gaila, kad Alytuje naikinamas futbolas… Kai kurie labiau patyrę žaidėjai boikotavo treniruotes, kai kurie su Žalgiriu atsisakė žaisti. Sezono galo Dainava gali ir nesulaukti.

  2.   offside rašo:

    Šitą kažkaip praleidau, rimtai ten buvo kažkokių patyrusių, kurie su Žalgiriu nežaidė? Kažkaip treneris nesiskundė, aš irgi nepastebėjau, bet kad sunku tuos dainaviškių jaunius įsisdėmėti…

  3.   p.o.p. rašo:

    banga - žalgiris? a? nebus???

Rašyk komentarą